Aller au contenu

Annexe:Formes possessives en azéri/ördək

Définition, traduction, prononciation, anagramme et synonyme sur le dictionnaire libre Wiktionnaire.

Formes possessives de ördək :

Nominatif
Singulier Pluriel
mənim mon/ma/mes ») ördəyim ördəklərim
sənin ton/ta/tes ») ördəyin ördəklərin
onun son/sa/ses ») ördəyi ördəkləri
bizim notre/nos ») ördəyimiz ördəklərimiz
sizin votre/vos ») ördəyiniz ördəkləriniz
onların leur/leurs ») ördəyi ou ördəkləri ördəkləri
Accusatif
Singulier Pluriel
mənim mon/ma/mes ») ördəyimi ördəklərimi
sənin ton/ta/tes ») ördəyini ördəklərini
onun son/sa/ses ») ördəyini ördəklərini
bizim notre/nos ») ördəyimizi ördəklərimizi
sizin votre/vos ») ördəyinizi ördəklərinizi
onların leur/leurs ») ördəyini ou ördəklərini ördəklərini
Génitif
Singulier Pluriel
mənim mon/ma/mes ») ördəyimin ördəklərimin
sənin ton/ta/tes ») ördəyinin ördəklərinin
onun son/sa/ses ») ördəyinin ördəklərinin
bizim notre/nos ») ördəyimizin ördəklərimizin
sizin votre/vos ») ördəyinizin ördəklərinizin
onların leur/leurs ») ördəyinin ou ördəklərinin ördəklərinin
Datif
Singulier Pluriel
mənim mon/ma/mes ») ördəyimə ördəklərimə
sənin ton/ta/tes ») ördəyinə ördəklərinə
onun son/sa/ses ») ördəyinə ördəklərinə
bizim notre/nos ») ördəyimizə ördəklərimizə
sizin votre/vos ») ördəyinizə ördəklərinizə
onların leur/leurs ») ördəyinə ou ördəklərinə ördəklərinə
Locatif
Singulier Pluriel
mənim mon/ma/mes ») ördəyimdə ördəklərimdə
sənin ton/ta/tes ») ördəyində ördəklərində
onun son/sa/ses ») ördəyində ördəklərində
bizim notre/nos ») ördəyimizdə ördəklərimizdə
sizin votre/vos ») ördəyinizdə ördəklərinizdə
onların leur/leurs ») ördəyində ou ördəklərində ördəklərində
Ablatif
Singulier Pluriel
mənim mon/ma/mes ») ördəyimdən ördəklərimdən
sənin ton/ta/tes ») ördəyindən ördəklərindən
onun son/sa/ses ») ördəyindən ördəklərindən
bizim notre/nos ») ördəyimizdən ördəklərimizdən
sizin votre/vos ») ördəyinizdən ördəklərinizdən
onların leur/leurs ») ördəyindən ou ördəklərindən ördəklərindən